تبلیغات
کسب و کار الکترونیک - مزایای تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی مزیتهای زیادی نسبت به تبلیغات سنتی دارد که از آن میان می‌توان موارد زیر را نام برد:

هزینه تبلیغ: هزینه تبلیغات اینترنتی به مراتب کمتر از رسانه‌های دیگر می‌باشد


ایجاد ارتباط دوطرفه: تبلیغات اینترنتی یک ارتباط دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب ایجاد می‌کند. مخاطبان نه تنها تبلیغات را دریافت می‌کنند بلکه قادرند بازخورد بدهند و سئوالات خود را در مورد محصولات با تبلیغ‌کنندگان مطرح کنند.

هدف گیری دقیق و مشخص مخاطبان: درتبلیغات اینترنتی به دلیل قابلیت هدف قرار دادن دقیق و مشخص مخاطبان، می‌توان پیامها را برای جذب نیازها و خواسته‌های معین مخاطبان، طراحی کرد. هنگامی که ما دقیقاً مخاطبان را شناسایی می‌کنیم اطلاعات بهتری در خصوص نیازها و خواسته‌های آنها به دست می‌آید. از این رو پیام آگهی ما بسیار جذاب‌‌تر خواهد بود.

قابلیت اندازه‌گیری،آنالیز ،ردگیری و تحلیل بازخورد بالا: تبلیغات اینترنتی به دلیل ماهیت دیجیتالی، از قابلیت آنالیز و اندازه‌گیری بالایی برخوردار است. ازروشهای گوناگونی برای ردگیری،ارزیابی عملکردو سنجش اثربخشی تبلیعات اینترنتی استفاده می‌شود.

ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات: تبلیغات اینترنتی با یک پیوند مستقیم، دسترسی به اطلاعات محصولات مرتبط را برای مخاطبان فراهم می‌سازد. این قابلیت غالباً منجر به مبادله محصولات و افزایش تعاملات تجاری می‌شود.

توانایی هدفگیری ایستا و پویای مشتریان: در تبلیغات اینترنتی از روشهای متنوعی برای هدفگیری مشتریان به منظور انتخاب، ارائه و نمایش تبلیغات بصورت ایستا یا پویا استفاده می‌شود. این روشها ممکن است بر اساس محتوای صفحه، اطلاعات شخصی و مبادله پویای اطلاعات باشند.

دسترسی جهانی و شبانه‌روزی: تبلیغات اینترنتی دارای دسترسی جهانی است و در تمام روزهای سال و تمام ساعت روز در دسترس می‌باشد که این موجب افزایش قابلیت مشاهده و گسترش بازار آن می‌شود.

ارسال، نگهداری و به روز رسانی آسان: تبلیغات اینترنتی دارای ویژگی نمایش، نگهداری و بروز رسانی آسان است که این به دلیل ماهیت دیجیتالی آن می‌باشد. کاهش فرایند تهیه و اجرای تبلیغات از جمله نتایج این ویژگی تلقی می‌شود.

قابلیت فروش : در تبلیغات اینترنتی پس از نمایش آگهی می‌توان بلافاصله فروش را نیز انجام داد.

ارائه ایده های جدید و خلاق :با توجه به ماهیت دیجیتالی تبلیغات اینترنتی و تکنولوژی های روز طراحی بنر و صفحات وب ، می توان ایده های خلاقانه ای را اجرایی نمود. 


راز موفقیت در تمایز است و رمز این راز ایده های خلاقانه

تبلیغات اینترنتی دارای اشکال مختلفی است که هر شکل آن دارای ویژگی‌های خاص خود است. با توجه به هدف تبلیغات، نوع محصول، ویژگی‌های مخاطبان، باید شکل متناسب انتخاب شود.


منبع:www.ads.varzesh11.com
طبقه بندی: تبلیغات اینترنتی،
برچسب ها: تبلیغات اینترنتی، مزایای تبلیغات اینترنتی، بازار یابی اینترنتی،

تاریخ : پنجشنبه 1 مرداد 1394 | 05:59 ب.ظ | نویسنده : سیمین بخشی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انتخاب برتر