تبلیغات
کسب و کار الکترونیک - تاثیر کپی مطالب سایت های دیگر در سئو

بعد از ایجاد و طراحی سایت نوبت به تهیه محتوای و بروزرسانی سایت می رسد. یکی از آیتم های موثر بر ارتقا رنکینگ سایت بروزرسانی و ایجاد محتوای جدید است . اگر شما همه تکنیکهای سئو را بدرستی پیاده کرده باشید ولی نتوانید محتوای مفید و در واقع کاربر جذب کن ارائه دهید نمی توانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید. اما این مطالب چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟ آیا کپی مطالب سایت های دیگران می تواند به ارتقا رنکینگ سایت کمک کند و در سئو تاثیر مثبت داشته باشد؟

نمی توان گفت که کپی مطلب از سایت های دیگر تاثیر منفی بر سئو سایت دارد ، ولی نمی توان انتظار داشت که تاثیر مثبت آنچنانی هم داشته باشد. موتور جستجوی گوگل بیشترین امتیاز را به سایتهایی می دهد که محتوای تازه تولید می کنند و در واقع به بار مطالب ایندکس شده در گوگل می افزایند. از طرفی اگر مطلب شما تکراری یا بدون محتوا باشد نمی توانید کاربر را مدت زیادی در سایت خود نگه دارید و این یعنی تاثیر منفی در رتبه سایت. پس باید قبل از هرچیز هدف شما ارائه مطالب مفید و مورد استفاده باشد و در کنار آن به سئو سایت خود هم کمک کنید. اما اگر سایتی مطلبی که شما ایجاد کردید کپی کرد چه؟

سئو

در اینصورت روش عملکرد گوگل ممکن است متفاوت باشد. اگر سایت شما و سایتی که مطلب شما را کپی کرده از نظر بهینه سازی در یک سطح باشند گوگل معمولاً سایتی که مطلب آن از قبل ایندکس شده را در نتایج نمایش خواهد داد. البته روش معینی برای این مطلب وجود ندارد. جون در اینصورت گوگل باید همه سایتهای خبری که یک خبر در همه آنها تکرار می شود را حذف کند ولی چنین نیست.
در حالت دوم اگر سایتی که مطلب سایت شما را کپی کرده از نظر بهینه سازی و سئو در سطح بالاتری از سایت شما باشد باید انتظار داشته باشید که گوگل آن سایت را در نتایج جستجو نمایش دهد. البته معمولا کاربرانی که مطالب سایتهای دیگر را کپی می کنند از گوگل استفاده می کنند و طبق روال از سایتهایی که در نتایج گوگل در صفحه اول نمایش داده شده استفاده میکنند و این موضوع خود احتمال نمایش مطلب کپی شده در گوگل را ضعیف می کند. چرا که این سایتها به هر حال در چند آیتم سئو قوت داشته اند که توانسته اند رتبه های بالای گوگل را دریافت کنند. در نهایت کپی برداری از سایتهایی که رتبه خوبی در گوگل دارند حتی با ذکر منبع و لینک به منبع به نوعی آب در هاون کوبیدن می توان نامید.


منبع:رایان دیزاین
طبقه بندی: بهینه سازی سایتseo،
برچسب ها: سئو، seo،

تاریخ : دوشنبه 26 مرداد 1394 | 06:17 ب.ظ | نویسنده : سیمین بخشی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • انتخاب برتر